2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – turkish

Enerji dönüşümü, iklimin korunması ve küresel refaha doğru gerekli gelişimle ilgili güncel konular hakkında haberler ve açıklamalar.

Fonksiyonel enerji dönüşümü ve Alman enerji dönüşümü
Sade ve basit: depolamasız fotovoltaik dalgalı elektrik sağlar, elektrik depolamalı fotovoltaik ise çok güvenilir bir güç kaynağıdır.


Yıkım yerine evrim
İlk kitabım olan "Güneş Çağına Yükseliş "te 1992 gibi erken bir tarihte planlama güvenliğine vurgu yapmıştım. İşleyen bir enerji dönüşümü, ekonomi için planlama güvenliği gerektirir.


Kârlılık ve aktüeryal matematik
Sigorta maliyetleri, belirli bir kaybın ne kadar olası olduğunu ve bu kaybı önlemek için ne kadar çaba sarf edilebileceğini gösterir.


Akıl ve hidrojen
Yatırımcı güney İtalya'da güneş enerjisi ile hidrojen üretmek istiyor, ancak hidrojeni Almanya'ya nasıl taşıyacağı konusunda hiçbir fikri yok.


Çöldeki kum gibi - denizdeki tuz gibi
Kıyamet günü kültü "Büyümenin Sınırları", yenilenebilir enerji ve geri dönüşümü reddederek bizi sürekli umutsuz bir duruma inandırmak istiyor.


Gezegensel temizlik 350 ppm CO2'ye geri dönüş
CO2 azaltımı için inandırıcı bir plan olmaksızın, iklim değişikliği inkarcıları ya cahildirler ya da iklim değişikliğini kendi siyasi gündemleri için istismar etmek istemektedirler.


Yaşam standardının iyileştirilmesi
Şimdi 1000 yıl önceki bir kralın yaşam standardını bugün biraz daha fakir bir ailenin yaşam standardıyla karşılaştıralım. Seyahat, barınma, yemek, eğlence, sağlık.


Yılda 400.000 yeni daire yerine daha iyi evler
Geçmiş veriler, daha az ısı talebi/m² nedeniyle büyük evler, büyük evlerin daha az yapı malzemesi/m²'ye ihtiyaç duyması bugün doğru değildir.


Tamamen cehalet mi istiyorsunuz?
Galileo Galilei ile birlikte, tam cehalet sadece sıradan vatandaş için anlamsız olan şeylerle ilgiliydi. Engizisyon teleskopla bakmayı reddetti.


Mastodon Cehenneminde 91 dakikam Mastodon Cehenneminde 91 dakikam
Mastodon deneyinin sonucu eski bir soruyu yeniden gündeme getiriyor: Willy Brandt ve Helmut Schmitd gibi büyük siyasi figürler bugünkü SPD'de ne kadar süre hayatta kalabilirdi?


Halkla ilişkiler departmanını toparlamak
3 yıl önce hala Greta Thurnberg'i açılış törenine yıldız konuk olarak davet etmeyi hayal ediyordum. Ancak Greta'nın PR değeri o zamandan beri çok düştü.


STK daha yüksek bir yaşam standardı istemiyor
Eğer doğru anladıysam, insanlar orada büyük bir açık hava hayvanat bahçesi gibi tutulacak. Bir "tasarruf, sınırlama, onsuz yapma" örneği.


Off-Grid Fuarı Augsburg
Hiçliğin ortasında bir yer için yeni vizyon: Birkaç haftada bir, bir Tesla Semi yarı römork kamyonu bir tanker römorkuyla geliyor, şarj ediliyor ve üretilen metanolü alıyor.


İmparatorun Yeni Giysileri
İptal kültürünün etkileri bu basın toplantısında görülebiliyordu: eleştirel sorular yok, söylenen her şey güzelce geçiştiriliyor.
          2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – turkish: Enerji dönüşümü, iklimin korunması ve küresel refaha doğru gerekli gelişimle ilgili güncel konular hakkında haberler ve açıklamalar. https://2022.pege.org/turkish.htm