2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – slovak

Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite.

Funkčná energetická transformácia vs. nemecká energetická transformácia
Jednoducho a jasne: fotovoltaika bez uskladnenia dodáva nestabilnú elektrinu, fotovoltaika s uskladnením elektriny je veľmi spoľahlivým zdrojom energie.


Vývoj namiesto deštrukcie
Bezpečnosť plánovania som zdôraznil už v roku 1992 vo svojej prvej knihe "Ascent to the Solar Age". Fungujúca energetická transformácia si vyžaduje plánovanie bezpečnosti hospodárstva.


Ziskovosť a poistná matematika
Náklady na poistenie ukazujú, aká je pravdepodobnosť určitej straty a aké úsilie možno vynaložiť, aby sa tejto strate zabránilo.


Rozum a vodík
Investor chce vyrábať vodík pomocou solárnej energie v južnom Taliansku, ale nemá predstavu, ako vodík prepraviť do Nemecka.


Ako piesok na púšti - ako soľ v mori
Kult súdneho dňa "Limity rastu" nás neustále chce presvedčiť o beznádejnej situácii tým, že popiera obnoviteľné zdroje energie a recykláciu.


Čistenie planéty späť na úroveň 350 ppm CO2
Bez dôveryhodného plánu na zníženie emisií CO2 sú popieračmi klimatických zmien, ktorí sú buď ignorantmi, alebo chcú klimatické zmeny zneužiť na vlastné politické ciele.


Zlepšenie životnej úrovne
Porovnajme teraz životnú úroveň kráľa pred 1000 rokmi so životnou úrovňou o niečo chudobnejšej rodiny v súčasnosti. Cestovanie, bývanie, jedlo, zábava, zdravie.


Namiesto 400 000 nových bytov ročne lepšie domy
Historické údaje, že veľké domy majú menšiu potrebu tepla/m², veľké domy potrebujú menej stavebného materiálu/m², sú dnes nepresné.


Chcete úplnú ignoranciu?
V prípade Galilea Galileiho sa úplná nevedomosť týkala len vecí, ktoré boli pre bežného občana bezvýznamné. Inkvizícia sa odmietla pozrieť do teleskopu.


Mojich 91 minút v pekle Mastodon Mojich 91 minút v pekle Mastodon
Výsledok experimentu s mastodontom opäť vyvoláva starú otázku: Ako dlho by veľké politické osobnosti ako Willy Brandt a Helmut Schmitd prežili v dnešnej SPD?


Upratovanie v oddelení PR
Pred tromi rokmi som ešte sníval o tom, že na otvárací ceremoniál pozvem Gretu Thurnbergovú ako hviezdneho hosťa. Ale hodnota Gretinho PR odvtedy klesla ďaleko do mínusu.


MVO nechce vyššiu životnú úroveň
Ak tomu dobre rozumiem, ľudia tam majú byť držaní ako vo veľkej zoologickej záhrade pod holým nebom. Príklad "šetrenia, obmedzovania, zbavovania sa".


Veľtrh mimo siete Augsburg
Nová vízia niekde uprostred ničoho: Každých pár týždňov prichádza nákladné auto Tesla Semi s návesom s cisternou, nabíja sa a odoberá vyrobený metanol.


Cisárove nové šaty
Na tejto tlačovej konferencii boli viditeľné účinky kultúry zrušenia: žiadne kritické otázky, všetko, čo sa povie, sa jednoducho pekne odpíše.
          2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – slovak: Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite. https://2022.pege.org/slovak.htm