2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish

Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu.

Funkcjonalna transformacja energetyczna a niemiecka transformacja energetyczna
Jasne i proste: fotowoltaika bez magazynowania energii elektrycznej dostarcza energię elektryczną, a fotowoltaika z magazynowaniem energii elektrycznej jest bardzo niezawodnym źródłem zasilania.


Ewolucja zamiast zniszczenia
Podkreślałem bezpieczeństwo planowania już w 1992 roku w mojej pierwszej książce "Ascent to the Solar Age". Sprawna transformacja energetyczna wymaga planowania bezpieczeństwa dla gospodarki.


Rentowność i matematyka aktuarialna
Koszty ubezpieczenia pokazują, jak prawdopodobna jest określona strata i jaki wysiłek można podjąć, aby jej uniknąć.


Rozum i wodór
Inwestor chce produkować wodór z wykorzystaniem energii słonecznej w południowych Włoszech, ale nie ma pomysłu na transport wodoru do Niemiec.


Jak piasek na pustyni - jak sól w morzu
Kult zagłady "Limits to Growth" ciągle chce nam wmówić beznadziejną sytuację, negując energię odnawialną i recykling.


Oczyszczenie planetarne z powrotem do 350 ppm CO2
Bez wiarygodnego planu redukcji CO2 są oni negacjonistami zmian klimatycznych, albo ignorantami, albo chcą wykorzystać zmiany klimatyczne dla własnego programu politycznego.


Poprawa standardu życia
A teraz porównajmy poziom życia króla 1000 lat temu z poziomem życia nieco biedniejszej rodziny dzisiaj. Podróż, mieszkanie, jedzenie, rozrywka, zdrowie.


Zamiast 400 tys. nowych mieszkań rocznie, lepsze domy
Dane historyczne, duże domy ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na ciepło/m², duże domy potrzebują mniej materiałów budowlanych/m² są dziś nieścisłe.


Czy chcesz całkowitej ignorancji?
U Galileusza całkowita ignorancja dotyczyła tylko rzeczy, które dla zwykłego obywatela były bez znaczenia. Inkwizycja odmówiła spojrzenia przez teleskop.


Moje 91 minut w piekle Mastodon Moje 91 minut w piekle Mastodon
Wynik eksperymentu "Mastodon" ponownie nasuwa stare pytanie: Jak długo wielkie postacie polityczne, takie jak Willy Brandt czy Helmut Schmitd, przetrwałyby w dzisiejszej SPD?


Porządki w dziale PR
Jeszcze 3 lata temu marzyłem o zaproszeniu Grety Thurnberg jako gościa gwiazdorskiego na ceremonię otwarcia. Ale wartość PR-owa Grety spadła od tego czasu daleko w minusie.


NGO nie chce wyższego standardu życia
Jeśli dobrze rozumiem, ludzie mają być tam przetrzymywani jak w dużym zoo na wolnym powietrzu. Przykład "oszczędzania, ograniczania, robienia bez".


Targi Off-Grid Augsburg
Nowa wizja gdzieś na odludziu: co kilka tygodni podjeżdża ciężarówka Tesla Semi z naczepą cysterną, jest ładowana i odbiera wyprodukowany metanol.


Nowe szaty cesarza
Efekty kultury cancel były widoczne na tej konferencji prasowej: brak krytycznych pytań, wszystko co się mówi jest po prostu ładnie odpisywane.
          2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish: Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu. https://2022.pege.org/polish.htm