2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – czech

Zprávy a vyjádření k aktuálním tématům týkajícím se přechodu na energetiku, ochrany klimatu a nezbytného vývoje směrem ke globální prosperitě.

Funkční energetická transformace vs. německá energetická transformace
Prostě a jednoduše: fotovoltaika bez úložiště dodává elektřinu, fotovoltaika s úložištěm elektřiny je velmi spolehlivým zdrojem energie.


Evoluce místo destrukce
Bezpečnost plánování jsem zdůraznil již v roce 1992 ve své první knize "Vzestup do slunečního věku". Fungující přechod k energetice vyžaduje plánování bezpečnosti pro ekonomiku.


Ziskovost a pojistná matematika
Náklady na pojištění ukazují, jak pravděpodobná je určitá ztráta a jaké úsilí lze vynaložit, aby se této ztrátě zabránilo.


Rozum a vodík
Investor chce vyrábět vodík pomocí solární energie v jižní Itálii, ale nemá představu, jak jej dopravit do Německa.


Jako písek na poušti - jako sůl v moři
Kult "mezí růstu" nás chce neustále přesvědčovat o bezvýchodné situaci tím, že popírá obnovitelné zdroje energie a recyklaci.


Vyčištění planety zpět na 350 ppm CO2
Bez věrohodného plánu na snížení emisí CO2 jsou to popírači změny klimatu, kteří jsou buď ignoranti, nebo chtějí změnu klimatu zneužít pro vlastní politickou agendu.


Zlepšení životní úrovně
Porovnejme nyní životní úroveň krále před 1000 lety s životní úrovní o něco chudší rodiny dnes. Cestování, bydlení, jídlo, zábava, zdraví.


Místo 400 000 nových bytů ročně lepší domy
Historické údaje, že velké domy mají menší potřebu tepla/m², velké domy potřebují méně stavebního materiálu/m², jsou dnes nepřesné.


Chcete naprostou nevědomost?
U Galilea Galileiho se naprostá nevědomost týkala pouze věcí, které byly pro běžného občana bezvýznamné. Inkvizice se odmítala dívat do dalekohledu.


Mých 91 minut v pekle Mastodon Mých 91 minut v pekle Mastodon
Výsledek experimentu s mastodonty znovu vyvolává starou otázku: Jak dlouho by velké politické osobnosti jako Willy Brandt a Helmut Schmitd přežily v dnešní SPD?


Úklid v oddělení PR
Před třemi lety jsem ještě snil o tom, že na slavnostní zahájení pozvu jako hvězdného hosta Gretu Thurnbergovou. Od té doby však hodnota Gretina PR klesla hluboko do záporných hodnot.


Nevládní organizace nechce vyšší životní úroveň
Pokud tomu dobře rozumím, lidé tam mají být drženi jako ve velké zoologické zahradě pod širým nebem. Příklad "šetření, omezování, obejití se bez".


Veletrh Off-Grid Augsburg
Nová vize pro místo kdesi uprostřed ničeho: Každých pár týdnů přijede návěs Tesla Semi s cisternou, nabije se a odveze vyrobený metanol.


Císařovy nové šaty
Na této tiskové konferenci byly patrné důsledky zrušené kultury: žádné kritické otázky, vše, co se řekne, se prostě hezky odepíše.
          2022 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – czech: Zprávy a vyjádření k aktuálním tématům týkajícím se přechodu na energetiku, ochrany klimatu a nezbytného vývoje směrem ke globální prosperitě. https://2022.pege.org/czech.htm